Jak wybrać odpowiedni domofon?

Określ swoje potrzeby

Na jakich funkcjach domofonu najbardziej Ci zależy?

Jeżeli mieszkamy w domku jednorodzinnym i chcemy zwykły domofon który ma służyć tylko do rozmowy i otwierania elektrozaczepu przy furtce, możemy wybrać tani domofon analogowy lub prosty system cyfrowy.

Systemy bardziej rozbudowane, z czytnikiem breloków RFID, dwubramowe, przeznaczone dla bloku lub osiedla, to rozwiązania cyfrowe – są elastyczne w rozbudowie i łatwe w konfiguracji.

System wideo przydaje się gdy np. nie mamy dobrego widoku od słuchawki do bramki.

Wybierz odpowiedni system

Rozróżniamy dwa systemy – analogowy i cyfrowy.

Instalacja analogowa to najprostsze technicznie rozwiązanie. Nie pozwoli na rozbudowę instalacji i da dostęp tylko do podstawowych funkcji.

Instalacja cyfrowa otwiera wiele możliwości takich jak breloki zbliżeniowe, unikalne kody dostępu, podgląd z kamery kasety, i wiele innych.

Dobierz urządzenia

Urządzenia dzielimy na kasety z określoną liczbą odbiorców – każdy odbiorca przypisany do przycisku na domofonie, lub kasety z klawiaturą numeryczną – dla większej ilości odbiorców, oraz kodów dostępu i innych zaawansowanych możliwości.

Zainstaluj i używaj

Wszystkie nasze systemy cyfrowe wykonujemy w technologi easy. Tylko dwa przewody wystarczą by zainstalować system domofonowy.