Inteligentne systemy

Inteligentne systemy w domu lub mieszkaniu

domofon z inteligentnym domemWekta TYDOM jest wynikiem pracy wielu fachowców z kilku wyspecjalizowanych firm. Na powstanie systemu miała wpływ oferta naszej firmy i doświadczenie firmy Wekta, a o walory estetyczne całości zadbała natomiast francuska Delta Dore. Co mogło wyniknąć z tak różnych sposobów pracy i postrzegania produktów? Powstał dzięki temu domofon idealny dla wszystkich, korzystających z systemów z inteligentnym domem. Obsługując wiele urządzeń za pomocą Wekta TYDOM, zyskujesz komfort i bezpieczeństwo, jakiego nie gwarantuje żaden inny, podobny produkt.

Oszczędność

  • bniżenie kosztów instalacyjnych i kosztów utrzymania domu.
  • Redukcja ilości wykorzystywanych przewodów elektrycznych.
  • Oszczędności związane z kosztami prac instalacyjnych.
  • W przykładowym pomieszczeniu o powierzchni 15 m2, wyposażonym w trzy włączniki, można zaoszczędzić nawet 60 metrów bieżących przewodów.

Domofon do wszystkich budynków z „inteligentnym domem” pozwala na oszczędność energii, sięgającą nawet 30% zużycia. Wystarczy wykorzystać wszystkie funkcje, w jakie wyposażony jest Wekta TYDOM i zoptymalizować pracę wszystkich urządzeń w budynku. Dzięki temu nie tylko oszczędzasz energię elektryczną, ale też, co za tym idzie, również pieniądze.

Chcesz poznać różnicę pomiędzy tradycyjną instalacją elektryczną, a tą, w której wykorzystano automatykę domową Delta Dore? Zobacz to:

iluminacja[1]

Sterowanie oświetleniem domu

Poza oczywistym komfortem jaki wynika z możliwości zdalnego sterowania oświetleniem, nie bez znaczenia pozstaje fakt, że możemy tak zaprogramowac iluminację w naszym mieszkaniu, by nie marnować światła. Możemy to osiągnąć stosując róznorodne programy, urządzenia i inne rozwiązania które oferuje Delta Dore.

grzejnik-lg[1]

Sterowanie ogrzewaniem

Temperatura w kazdym pokoju, dobierana wg unikalnych preferencji każdego domownika? A do tego możliwość dostosowania mocy pieca tylko w oparciu o temperaturę powietrza na dworzu, albo pory dnia i roku? Nic nie stoi na przeszkodzie by te i inne rozwiązania, prowadzące do obniżenia rachunków za ogrzewanie wprowadzić w Twoim domu, czy mieszkaniu.

zasilanie_gniazdo[1]

Sterowanie zasilaniem elektrycznym

Wyjeżdżasz na wakacje, albo wychodzisz do pracy i nie masz czasu żeby wyłaczyć prąd w całym mieszkaniu, poza kilkoma niezbędnymi obwodami? A może zostało w domu włączone żelazko, lub kilka telewizorów i marnuje się prąd? Obniż swoje rachunki i zarządzaj całymi obwodami elektrycznymi, lub pojedynczymi gniazdkami!

bajzel[1]

Oszczędzisz na innych instalacjach!

Jedną z największych zalet, pozwalających oszczędzić realne kwoty, jest możliwość wykorzystania jednego urządzenia delta dore do wielu różnych zadań. Ponadto stosując urządzenia inteligentnego mieszkania, możemy ograniczyć liczbę przewodów w mieszkaniu, włączników, oraz w przypadku potrzeby rozszerzenia systemu nie trzeba przeprowadzać remontu.

Czy wiesz że?

System instalacji nie został zastosowany wcześniej przez żadnego polskiego producenta! Zachowanie najwyższej jakości sygnału wizyjnego i audio jest możliwe dzięki bezprzewodowemu łączeniu się systemu wideodomofonowego. Zapewnia to stabilne działanie w każdych warunkach pogodowych. Całkowicie bezprzewodowy montaż urządzeń Systemu Inteligentnego Delta Dore. Odbiorniki wpinane są w linie zasilające urządzeń, którymi chcemy sterować, a nadajniki zasilane za pomocą baterii w puszki pod włącznikami tych urządzeń. Montując ściemniacz do lampy w salonie, montujemy więc go bezpośrednio w puszcze pod wyłącznikiem lub lampą, łącząc go w linii zasilającej 230V, pobierając mikroprądy, dla pewnego funkcjonowania. Błyskawiczna instalacja systemu. System instaluje się błyskawicznie. Połączenie urządzeń wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku ? ?test urządzeń?. Interfejs automatycznie sparuje wszystkie elementy systemu. Ostatnim etapem instalacji jest zaprogramowanie systemu w taki sposób, aby spełniał wszystkie oczekiwania i potrzeby.

Przyjazny i intuicyjny sposób zarządzania systemem.

Sterowanie wszystkimi funkcjami systemu odbywa się zarówno za pomocą wideounifonu TYDOM, jak i przy wykorzystaniu mobilnej aplikacji dostępnej na Androida i iOS.

Wideounifon

Sterowanie systemem jest możliwe za pomocą maksymalnie uproszczonej aplikacji, która pozwala jednak na tworzenie rozbudowanych scenariuszy. Specjalnie dobrana kolorystyka oprogramowania nie męczy wzroku i podkreśla najważniejsze informacje.

Mobilna aplikacja dostępna na Androida i iOS.

Aplikacja dla urządzeń mobilnych oferuje dokładnie te same funkcjonalności oraz posiada identyczny wygląd, co aplikacja stacjonarna. Nie istnieje więc konieczność nauki kilku interfejsów do obsługi jednego urządzenia.

Obydwie wersje programu dostępne są na stronie Delta Dore.

Ci, którzy wolą bardziej tradycyjną obsługę, mogą zarządzać systemem przy wykorzystaniu szeregu dedykowanych pilotów, charakteryzujących się prostotą obsługi, zamkniętą w przyjaznej i estetycznej obudowie.

tydom4000[1]
TYDOM2000_appli[1]

Oprócz sterowania za pomocą naszego wideounifonu Wekta Tydom, możesz też sterować swoim domem za pomocą mobilnej aplikacji dostępnej na Androida i iOSa. Obydwie wersje programu dostępne są na stronie Delta Dore. Wersja dla urządzeń mobilnych oferuje dokładnie te same funkcjonalności, co stacjonarna, w dodatku wygląda identycznie! Ułatwia i upraszcza to obsługę, głównie ze względu na brak konieczności uczenia się kilku interfejsów do obsługi jednego urządzenia.

Jeżeli wolisz bardziej tradycyjną obsługę lub nie chcesz montować dodatkowych paneli dotykowych, nic nie stoi na przeszkodzie!
System został  wyposażony w szereg dedykowanych pilotów, charakteryzujących się prostotą obsługi, zamkniętą w przyjaznej i estetycznej obudowie.

Unikatową cechą systemu Delta Dore jest integracja z systemem zarządzania budynkiem Bezpieczny Dom. Dodaliśmy do rozwiązania integrację pojedynczych paneli Wekta TYDOM o możliwość wykonywania połączeń SOS, informowania o zalaniach mieszkania, pożarach, włamaniach czy innych potencjalnie niebezpiecznych wydarzeniach. Te wszystkie funkcje zostały wprowadzone w taki sposób aby zapewnić najwyższą dyskrecję oraz zapewnić bezpieczeństwo lokatorów budynku.

Inteligentne osiedle

Interkom i kontrola dostępu

Pierwsze co rzuca się w oczy kiedy klienci kupują mieszkania to kasety wideodomofonów. Z doświadczenia wiemy że im solidniejszy wygląd i staranniej dobrane materiały, tym większa szansa zadowolenia potencjalnych nabywców.

Ale wysoka jakośc to nie tylko dobre pierwsze wrażenie.

To pewność działania w każdych warunkach. Bez znaczenia czy jest deszcz, skwar, mrozy, czy akurat niedaleko drużyna gospodarzy przegrała mecz.

Domofon zawsze zadziała.

Building Management System = Systemy Zarządzania Budynkiem

BMS (z ang. Building Management System) oznacza systemy zarządzania budynkiem.

Dzięki rozwojowi czujników, detektorów czy sensorów nowoczesne budynki zapewniają większe większe bezpieczeństwo (monitoring i system alarmowy), sterowanie oświetleniem, klimatyzacją czy innymi systemami.

Dzięki zastosowaniu tychże systemów możemy zmniejszyć koszta utrzymania budynku czy zwiększyć efektywność pracy służb ochroniarskich.

SOS i System Alarmowy

Bezpieczeństwo stanowi fundament piramidy bezpieczeństwa.

Dzięki Naszym rozwiązaniom i wieloletnim doświadczeniu Naszych projektantów jesteśmy w stanie zaprezentować każdemu nowoczesny system alarmowy zintegrowany z portiernią w budynku czy z powiadamianiem ochrony, policji, straży pożarnej itd.

Zastosowywaliśmy w naszych urządzeniach funkcję alarmowo-przyzywową SOS powiadamiającą o awarii, włamaniu bądź awarii technicznej szybko odpowiednich służb.

Telewizja Przemysłowa

W naszej ofercie znajdziecie Państwo nie tylko domofony, ale również urządzenia telewizji przemysłowej. Kamery w naszej ofercie wyposażone są nie tylko w standardowe promienniki IR, ale również nowoczesne i energooszczędne diody IR, oraz zasilanie typu POE, co gwarantuje nie tylko łatwy montaż, ale przede wszystkim niezawodność i prosty serwis.

Ponadto oferujemy dedykowane rejestratory kamer IP, specjalistyczne testery wideo i LAN, oprzewodowanie, oraz nowość na polskim rynku- switche POE wyposażone w bezpieczniki przecispięciowe, oraz ekrany LCD, dzięki którym można monitorować stan sieci i wszelkie usterki w niej.

Parkingi i garaże

Domofony i kontrola dostępu pieszych to jedno, ale co z samochodami i zabawkami dla dużych chłopców?

Zapoznajcie się z naszą ofertą i sami oceńcie, czy wywiązaliśmy się z zadania jakim jest stworzenie zintegrowanego systemu kontroli dostępu ruchu kołowego i pieszego.

Znajdziecie u nas semafory LED, tablice synoptyczne, dedykowane rozwiązania dla komunikacji interkomowej wewnątrz garaży, oraz wiele innych unikatowych produktów.

Wyposażenie Portierni

Aby łatwo i szybko zaprogramować nasze urządzenia, oraz aby ułatwić pracę tym którzy później z nich korzystają, stworzyliśmy szereg narzędzi i aplikacji do zarządzania, konfigurowania, oraz podgladu stanu całego osiedla.

Dzięki nim w łatwy i szybki sposób osiągniesz to, o czym zawsze marzyłeś. Mówa tu nie tylko o dobrze działającym osiedlu, oraz minimalizowaniu kosztów, ale przede wszystkim wolnym czasie który możesz spożytkować na to co jest naprawdę ważne. Siebie samego.

Oprogramowanie

Praktyka czyni mistrza.

Doświadczenie zdobywane od wielu lat pozwoliło nam opracowanie specjalistycznego oprogramowania do obsługi budynków, osiedli, garaży, parkingów, zwykłych domów.

Nasze programy są narzędziami niezwykle precyzyjnymi które współpracują z systemem CCD2001 W.1000.